• Toitumisnõustamine

  On Teile, kui hoolite oma tervisest ja soovite muuta oma elustiili

  Kui soovite langetada kaalu või esineb kõrgest kaalust tulenevalt jõudluse langus

  Kui Teid kimbutavad sageli haigused, erinevad nahaprobleemid, liigesevalud või seedehäired, kui põete diabeeti

  Kui Teil on kõrgenenud kolesteroolitase ja vererõhk

  Kui esinevad allergiad või toidutalumatused või kui tunnete ennast tihti väsinud ja närvilisena

  Kui soovite nõuandeid oma lapse toitumise parandamiseks nii kaalu langetamise kui tõusu osas

Toitumisnõustamine on sobilik

Kõigile, kes soovivad personaalset lähenemist ning tuge kogu protsessi vältel, et muuta oma toitumine tervislikumaks.

Eriti oluline on õige toitumine lastele, rasedatele, imetavatele emade ja eakatele.

Toitumisnõustamine on protsess, milles toitumisterapeut aitab Teil lahendada toitumisega seotud probleeme ning mille kestvus ja sagedus sõltub vajadustest ja eesmärkidest. Parimate tulemuste saavutamiseks tuleks kohtuda toitumisterapeudiga regulaarselt umbes pool aastat (vahel ka kauem).

Toitumisterapeut oskab nõustada ka terviseprobleemide korral, et ära hoida haiguse süvenemist ja parandada krooniliste haigusseisundite korral heaolutunnet. Toitumisterapeut ei diagnoosi haigusi ega ravi.

Toitumisteraapia selgitab välja probleemid, seab eesmärgid ja määrab tegevuskava

Toitumisteraapia esmasel kohtumisel tehakse kindlaks, mis eesmärgil on vajalik toitumist muuta, mis on Teie probleemid. Toitumisvigade paremaks väljaselgitamiseks palub toitumisterapeut Teil pidada toitumispäevikut, kuhu 7 päeva vältel tuleb kirja panna mida sööte ning joote ja kui palju. Toitumispäeviku alusel koostab toitumisterapeut järgmiseks korraks kirjaliku menüü analüüsi.

Järgmisel kohtumisel (umbes 2 nädala pärast) selgitab toitumisterapeut Teile menüü analüüsi tulemusi ning annab esmased soovitused menüü parandamiseks. Seejärel pannakse koostöös Teiega kokku tegevuskava, millesse märgitakse eesmärgid ning nende saavutamiseks vajalikud tegevused.
Tegevuskava vormistab toitumisterapeut Teile ka kirjalikult.

Järgnevad kohtumised lepitakse kokku võimalustest, eesmärkidest ja vajadustest lähtuvalt kuni viimase kohtumiseni, kus saate anda tagasisidet ning kus tehakse lõplik kokkuvõte ja antakse edasised soovitused iseseisvaks jätkamiseks.

Eraldi (või teenuse osana) on võimalus lasta koostada 7-päevane menüü, mis sisaldab toitumise kirjeldust koos retseptidega. Igal päeval on 3 põhisöögikorda ning 2-3 vahepala. Kui soovite teada, mis on Teie toitumises valesti, võite tellida toidumenüü analüüsi koos soovitustega ka ilma teenusel osalemiseta.

Toitumisspetsialist, toitumisnõustaja ja toitumisterapeut

Eestis on palju erinevaid toitumisspetsialiste. Selle nimetuse alla võib koondada põhimõtteliselt kõik toitumissoovitusi jagavad inimesed. Selleks, et saada kvaliteetset ja tõenduspõhist nõustamist, tasub uurida spetsialisti tausta – millise koolituse ta on saanud ja milline on pädevus. Toitumisnõustaja aitab muuta kliendi toitumist tervislikumaks, aga ei tegele haiguspuhuste toitumissoovitustega. Toitumisterapeudilt saab lisaks soovitusi erinevate terviseprobleemide korral: südame-veresoonkonnahaigused, diabeet, aneemiad, neerupuudulikkus, osteoporoos, allergia, podagra, reflukstõbi, ärritunud soole sündroom, tsöliaakia, bariaatriliste operatsioonide eelne ja järgne nõustamine.

Spetsialist

Sirje Hendla

Toit ja tervis on omavahel otseselt seotud. Vajalike muudatuste tegemine oma toitumises võib tervisega korda saata imesid.

Toitumisterapeut, treener

Rohkem kui 7 aastat toitumisalase nõustamise ning kaalugruppide läbiviimise kogemust. 25 aastat aeroobikatreeneri kogemust. Laste liikumistreeningute juhendamise kogemus.

Läbitud Annely Sootsi Tervisekoolis toitumisnõustaja,  toitumisterapeudi ja funktsionaalse toitumisteraapia aluste õpe. Põhikooli ja gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja kutse, aeroobikatreeneri kutse.

Bakalaureuse kraad kehakultuuri erialal.

 • Toimumispaik

  Vaksali 17a, Tartu 50410

 • Kestvus

  Esmasel kohtumisel 1-1,5 tundi, korduval kohtumisel 0,5-1 tundi

 • Parkimine

  Tasuta parkimine maja kõrval olevas parklas 90 minutit

Hind

Individuaalne nõustamine 45 eur/1 tund ja perenõustamine 45 eur/tund. Personaalse menüü koostamine 7 päevaks eraldiseisva tasu eest 45 eur. Individuaalne menüü analüüs eraldiseisva tasu eest 45 eur.

Konsulteeri spetsialistiga

koos leiame lahendused

Kirjuta meile probleemist

Helista

E-R 9.00-17.00

50 13 410