Vaagnapõhjalihaste füsioteraapia

Saate leevendust või lahenduse vaagnapõhjalihaste lõtvusest või ülepingest tulenevatele terviseprobleemidele nagu uriinipidamatus, vaagnavöötme valud, valulik seksuaalvahekord või muud kaebused

Saate infot oma vaagnapõhjalihaste seisundist

Saate teadmised ja oskused vaagnapõhjalihaste korrektsest pinguldamisest, mis on efektiivse treeningu alus

Teile koostatakse ja õpetatakse selgeks individuaalne harjutuskava, mis aitab Teil iseseisvalt teraapiaga jätkata ning oma eesmärke saavutada

Kellele mõeldud

Teenus on mõeldud täisealistele naistele, kellel esineb uriinipidamatus, vaagnavöötme valud, valulik seksuaalvahekord. Teenus sobib nii sünnitanud kui ka mittesünnitanud ning menopausijärgsetele naistele. Samuti kõigile naistele, kes soovivad infot oma vaagnapõhjalihaste seisundi kohta.

Kirjeldus

Esimesel kohtumisel selgitatakse vestluse käigus välja Teie esmased terviseprobleemid ning sõnastatakse teraapia eesmärgid. Seejärel küsib füsioterapeut täpsustavaid küsimusi ning viib läbi spetsiaalsed testid.

Teenus võib sisaldada vaginaalset hindamist, mille korral sõlmitakse teadlik nõusoleku vorm. Vaginaalne hindamine annab tähtsat infot Teie vaagnapõhjalihaste seisundist, mis aitab kindlaks määrata Teie terviseprobleemide täpsed põhjused. Oluline on rõhutada, et Teil on alati võimalik vaginaalsest hindamisest loobuda või teenuse käigus oma meelt muuta.

Saadud info põhjal koostatakse Teile individuaalne tegevuskava. Viiakse läbi teraapia, mis võib sisaldada nõustamist (kuidas oma terviseprobleemidega toime tulla, milliseid strateegiaid kasutada, samuti nõustamist abivahendite osas) ning vajadusel ka korrektse vaagnapõhjalihaste pinguldamise õppimist, sest vale pinguldamine võib Teie terviseprobleeme hoopis süvendada.

Teile koostatakse ja õpetatakse selgeks individuaalne harjutuskava ja antakse juhiseid kuidas iseseisvalt kodus jätkata.

koolituse läbinud spetsialist

Teenust osutab vastava koolituse läbinud ning diplomeeritud füsioterapeut

Tagatud diskreetsus

Professionaalne ja diskreetne probleemikeskne lähenemine

Sobilik ruum

Teenust osutatakse selleks vastavalt kohandatud mugavas ruumis

Spetsiaalsed vahendid

Teenuse läbiviimiseks ja treeninguks on olemas spetsiaalsed vahendid

Harjutusvara

Teile koostatakse ja õpetatakse selgeks individuaalne harjutuskava ja antakse juhiseid kuidas iseseisvalt kodus jätkata.

Spetsialist

Lisel Lilleste

Füsioterapeut

TÜ terviseteaduse BA ja terviseteaduste MA füsioteraapia erialal. Füsioterapeudi kutsekvalifikatsioon 7 tase.

Läbinud naiste vaagnapõhjalihaste füsioterapeutilise hindamise ja urineerimishäirete teraapia alase koolituse ning omab vastavat sertifikaati. Läbinud rehabilitatsioonialased meeskonnakoolitused, alajäseme teraapia (Brian Mulligans Concept of Mobilisations With Movement), kinesioteipimise baaskursuse.

Rehabilitatsiooni ja taastusravi kogemus laste ja täiskasvanutega skeleti-lihassüsteemi ja neuroloogia vallas. Oskused läbi viia individuaal- ja rühmateraapiat nii saalis kui ka basseinis.

 • Toimumispaik

  Activitas, ruumis 113, Vaksali 17a, Tartu 50410.

 • Kestvus

  1-1,5 tundi kord. Teraapia sagedus on individuaalne ning kokkuleppel füsioterapeudiga.

 • Rongiga

  Asume rongijaama vahetus läheduses

 • Parkimine

  Tasuta parkimine maja kõrval olevas parklas 90 minutit

Hind

TASUTA

Teenus on tasuta, kui täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile ja soovitatud on füsioterapeudi individuaalteenust. /loe täpsemalt/

Teenus on tasuta täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on füsioterapeudi individuaalteenuse vajalikkus. /loe täpsemalt/

Konsulteeri spetsialistiga

koos leiame lahendused

Kirjuta meile probleemist

Helista

E-R 9.00-17.00

50 13 410