• ErgoService - ergonoomika koolitus

  Tutvustame kontoritöötajatele lihtsaid ja praktilisi lahendusi passiivsuse vähendamiseks, et kollektiiv oleks terve, produktiivne ja saavutaks parimaid tulemusi.

Vähem haiguspäevi on rahaline võit

tööandjale, töötajale ja riigile

18

tööandja hüvitis haiguspäeva kohta

2012. aastal oli tööandja ühe hüvitatud haiguspäeva summa keskmiselt 18 eurot inimese kohta.

Hõlmatud on töölepingu, teenistuslepingu ja avaliku teenistuse seaduse alusel töötavad isikud.

Lisaks võib töötaja puudumine tööandjale tuua kaasa lisakulusid seoses töötaja asendamisega või jääb tööandjal teenimata tulu.

Statistikaameti 2016 aasta vastavad andmed on saadaval 2018 aasta kevadel. Kuna keskmine palk on võrreldes 2012 aastaga kasvanud ja see on hüvitise arvestuse aluseks, siis eeldatavalt on 2017 aastal hüvitatud haiguspäeva summa oluliselt suurem.

29,95

töötajal jääb saamata päevas

Keskmine haiguspäevade arv töötaja kohta 2017 aasta 1. kvartalis oli 13 päeva. 2016 aasta keskmine päeva brutotasu oli 57,30 eur/päev ja 2017 aasta 2. kvartalis 62,1 eur/päev. Arvestuse aluseks on võetud, et tööandja kolme esimest haiguspäeva ei hüvita ja seega jääb töötajal kolmel esimesel haiguspäeval saamata kogu päevapalk, keskmiselt kokku 186,3 eur kolme päeva eest. Järgmised 5 haiguslehe päeva hüvitab tööandja 70% ulatuses eelneva 6 kuu kesmisest palgast ja töötajal jääb kokku saamata keskmiselt 93,15 eur viie päeva eest. Järgmised 5 haiguslehe päeva hüvitab haigekassa 70% ulatuses töötaja eelneva aasta sama perioodi keskmisest palgast ja töötajal jääb saamata keskmiselt 109,95 eurot viie päeva eest.  13 haiguspäeva eest jääb töötajal saamata kokku keskmiselt 389,4 eurot ehk 29,95 eurot päevas.

18,4

kokkuhoid riigile inimese kohta päevas

Riigi poolt makstava ajutise töövõimetuse hüvitisest moodustab kõige suurema osakaalu 23% lihas-luukonna ja sidekoe haigused (näiteks seljavalu, liigesvalud, õlavöötmevalud).

Selliste haiguste põhiliseks põhjustajaks on sundasendid, suurte kordustega samad liigutused ja raskuste tõstmised. Haigusi saab ennetada ja leevendada läbi ergonoomilise töökeskonna ja töövõtete.

2017 aastal I poolaastal maksti ajutise tööõimetuse hüvitisi 78,2 miljoni euro ulatuses, mis on 5,4 miljonit eurot rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Ühe päeva keskmine haigushüvitis on 18,4 eurot inimese kohta.

Suurem produktiivsus

tänu tervetele ja rõõmsatele töötajatele

kuni 71%

Reguleeritava laua kasutamine suurendab keskendumist

kuni 33%

Reguleeritava laua kasutamisel väheneb stress

10-15min

1 tunnis seistes väheneb rasvumine ja suureneb kaalulangus

kuni 32%

Istumisega vahelduv seismine ja aktiivne liikumine vähendab haiguspäevi

25-50%

Seistes kulub energiat rohkem kui istudes

10-20%

Reguleeritava laua kasutamine suurendab produktiivsust

Liikumine ja vahelduv asend aitab

püsida heas töövormis

Keskmiselt oleme inaktiivsed 60-70% päevast, mis põhjustab:

95% kõikidest seljavaludest
27% diabeedi juhtumitest
30% südamehaigustest

ErgoService – kuidas see käib?

Eesmärk

Tutvustada ettevõtetetele nende vajadustest ja võimalustest lähtuvalt praktilisi toimivaid  lahendusi passiivsuse vähendamseks, et kollektiiv oleks terve, produktiivne ja saavutaks paremaid tulemusi.

Kellele

Sobib ettevõtetele, asutustele, organisatsioonidele, õppesasutustele ja transpordisektorile, kus kollektiiv töötab pikaajaliselt istuvas asendis, kus töötatakse arvutiga ja/või tehakse kontoritööd. Ootame osalema keskkonnavolinikke, kontoritöötajaid ja juhatajaid.

Keel

Rahvusvahelistele ettevõtetele pakume nõustamist eesti keeles ja inglise keeles ette teatamisel.

Kestus

Teenuse kestus 0,5-1,5 tundi

Külastuseks on vajalik

Sobilikku ruumi kollektiivile esitluse läbiviimiseks, mis on varustatud vähemalt ühe laua ja töötooliga ning voolu võimalusega. Esitlust võib läbi viia ka kontoritöötaja töökohal, avatud kabineti puhul. (ErgoServiceFull)

Tagasiside

6 kuu möödudes võimaldame anda tagasisidet tehtud muudatuste efektiivsuse kohta.

 • Ergonoomika tutvustus Teie kollektiivile

  Külastame kokkulepitud ajal teie ettevõtet ja õpetame Teie kollektiivile arvutiga töötamise ja ergonoomika põhitõdesid üles seatud näidistöökoha näitel. Tutvustame töövõtted, asendid, asendivahetusi, töö ja puhkeaja intervalli, mõõdame ja kohandame valgustuse (ErgoServiceFull). Tutvustame ja õpetame kasutama innovaatilisi ergonoomilisi töövahendeid arvutiga töötamiseks. Tutvustame uut aktiivse pausi appi, mis võimaldab teha füüsilisi ja mindfullness harjutusi tööpauside ajal.

 • Võimaldame vahendeid testida

  soovi korral saate ergonoomilisi töövahendeid ja harjutuste appi proovida ühe nädala jooksul. Oleme toeks testimisperioodi vältel.

 • Vajadusel tutvustame rehabilitatsiooni võimalusi

  Juba väljakujunenud terviseprobleemide puhul tutvustame erinevaid riiklikult rahastatud (kliendile tasuta) ja tasulisi võimalusi ja teenused.  Activitase  pikaajalised rehabilitatsioonikogemused võimaldavad leida Teie probleemidele parimad lahendused.

 • Personaalse töökoha hindamine

  Tööandja soovil on võimalus edaspidiseks kokku leppida personaalsed töökoha hindamised ja kohandamised Teie töötajatele (ErgoServiceSpot).

Parima tulemuse tagab professionaalne meeskond

Tegevusterapeut

Tegevusterapeut

Teele Usk
Spordifüsioterapeut

Spordifüsioterapeut

Siret Kalbus
Füsioterapeut

Füsioterapeut

Kristi Rembel-Tõnisson
Arendusjuht

Arendusjuht

Margery Roosimaa

Juhtiva ergonoomika- toodete pakkuja partner

ErgoFinland OY (Soome) omab 35 aastat kogemust

Üha kiireneva elutempo juures on järjest raskem leida aega liikumiseks ja sportimiseks. Miks mitte kasutada meie põhjanaabrite kogemusel tööaega ja ergonoomikat selleks, et hoida ennast nii vaimselt kui füüsiliselt vormis, ja vältida vajadust tegeleda tagajärgedega.

allkiriKKristi Rembel-Tõnisson
Activitas

Teenuse hind

Tasuliselt

ErgoServiceFull – põhjalik tutvustus (1-1,5h) Teie asutuse kollektiivile, alates 15 inimesest, 179 eur/külastus.

ErgoServiceLight – lühitutvustus (ca 30min) töökeskkonna parandamiseks, Teie asutuse töökeskkonna spetsialisti(de)le, 119 eur/külastus.

ErgoServiceSpot – personaalne töökoha hindamine ja kohandamine 89 eur/tund.

Broneeri aeg

tervete, õnnelike ja motiveeritud töötajate heaks

Kirjuta

Helista

E-R 9.00-17.00

50 13 410

Hoolivad tööandjad ja töötajad