Kroonilise seljavalu rühmatreening füsioterapeudi juhendamisel

Võimalus kombineerida treeningud basseinis ja saalis vastavalt Sinu eelistusetele.

Saad turvaliselt treenida füsioterapeudi juhendamisel väikeses treeningrühmas. Harjutuste valikul ja koormuse doseerimisel arvestatakse Sinu individuaalse võimekusega.

Saad teadmised ja oskused seljavaluga toimetulekuks
ja individuaalset nõu valusündroomi leevendamiseks.
Saad teadmised ja oskused, kuidas koduses keskkonnas ise treenimist jätkata

Füsioteraapia rühmatreening kroonilise seljavaluga täiskasvanutele ja noortele

Mõeldud täiskasvanutele ja noortele alates 18. eluaastast, kellel esineb krooniline seljavalu, mis võib kiirguda ühte või mõlemasse jalga. Seljavalu võib olla pidev või ägenemisperioodidega. Langenud on üldine füüsiline võimekus, raskusi võib valmistada jalgsi liikumine. Esineb nõrkus või halvatus jalas või jalgades, kuhu valu kiirgub.

Füsioterapeut viib läbi füsioteraapia basseinis ja saalis

Rühmatreeningud toimuvad saalis ja basseinis. Sealjuures on igal osalejal võimalus ise valida, kas ta soovib kombineeritud treeninguid (saalis, basseinis) või soovib osaleda vaid ühes treeningkeskkonnas. Füsioterapeut arvestab harjutuste valikul ja koormuse doseerimisel Sinu individuaalse võimekusega.

Saalis sooritatakse terapeutilisi harjutusi kehalise võimekuse taastamiseks, nõustatakse ning jagatakse soovitusi iseseisvaks koduseks taastumiseks. Õpetatakse valu leevendavaid harjutusi. Nõustatakse abi- ja treeningvahendite teemal.

Vees sooritatakse terapeutilisi harjutusi kehalise võimekuse taastamiseks ja valu leevendamiseks. Vajadusel kasutatakse vesivõimlemisvahendeid (kindad, hantlid, nuudlid, kummilindid). Harjutusi sooritatakse vees liikudes. Ujumisoskus ei ole vajalik, võimalik on sooritada harjutusi madalas vees (120 cm).

Väikesed treeningrühmad

Treeningrupi suurus on 5-10 inimest.

Sooja vee- ja õhutemperatuuriga bassein, vaikne õhkkond

Basseinis on vee temperatuur 27 kraadi ja õhutemperatuur 29 kraadi. Bassein sügavusega 120-160 cm. Basseini saab siseneda mugavalt nii käsipuuga trepist kui ka redelist. Sauna kasutamise võimalus.

Võimalus valida treeningkeskkonda

Igal osalejal on võimalus ise valida, kas ta soovib kombineeritud treeninguid (saalis, basseinis) või soovib osaleda vaid ühes treeningkeskkonnas.

Tingimused osalemiseks

Treeninggrupp alustab, kui registreerunud on vähemalt 5 osalejat.

Spetsialistid

Füsioterapeut

Triin Karis

Kõrgharidus füsioteraapia erialal (BSc)
Omandamisel magistrikraad füsioteraapia erialal

Füsioteraapia
Massaaž
Kinesioteipimine
Joogatreener
Beebide ja väikelaste ujutamine

Alates 2021. aastast erialane töökogemus füsioterapeudina

eesti keel
inglise keel

Triin Nõmmistu

Kõrgharidus füsioteraapia erialal (BSc)
Kõrgharidus rahvatervises spetsialiseerumisega toitumisele ja füüsilisele aktiivsusele (MSc)

Füsioteraapia
Massaaž
Kinesioteipimine
Matipilatese treener

Alates 2006. aastast erialane töökogemus füsioterapeudina

eesti keel
inglise keel

 • Toimumispaik

  Saalifüsioteraapia toimub Activitas ruumis nr 113 I korrusel. Basseinifüsioteraapia toimub Spordiklubi Impuls basseinis, Anne 44a Tartu (hetkel treeningud spordiklubis Impuls peatatud, küsi täpsemalt: info@activitas.ee).

 • Toimumisaeg ja kestus

  Ühe treeningtunni kestus on 60 minutit, treeningud toimuvad 1-2 korda nädalas. Üks treening nädalas toimub saalis ja teine basseinis.  Basseinistreening toimub kolmapäeval (kell 12.00-13.00) ja saalitreening neljapäeval (11.00-12.00). Treeningprogamm kestab 5-10 nädalat sõltuvalt Sinu treeningkeskkonna valikust.

 • Bussiga

  Activitase läheduses liiguvad bussiliinid: 1, 3, 9, 10, 25. Spordiklubi Impuls lähedal liiguvad bussiliinid (Anne peatus): 3, 5

 • Parkimine

  Tasuta parkimine 2 tundi parkimiskellaga Actvitase maja vastas olevas parklas, Vaksali ja Tiigi tn ääres 90 minutit tähistatult tasuta. Spordiklubi Impuls parklas tasuta parkimine.

Hind

Tasuta

Teenus on tasuta, kui täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile ja soovitatud on füsioterapeudi grupiteenust. /loe täpsemalt/

Teenus on tasuta täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on füsioterapeudi grupiteenuse vajalikkus. /loe täpsemalt/

Tasuliselt

10 korra kaart 159 eurot. Väljastatud treeningkaardiga saate tasuda saali või basseinitreeningul osalemise kordade eest, vastavalt enda eelistusele.

Ühekordselt tasudes 19,99 eurot/kord/loe täpsemalt/

Liitu seljavalu rühmatreeninguga

Esmase treeningu algusaja lepime teiega kokku telefoni või emaili teel

Küsi nõu / registreeri treeningule

Helista

E-R 9.00-18.00

50 13 410