Abivahendid ja nõustamine

Activitas spetsialisti pikaajalised kogemused, teaduspõhine metoodika ja personaalne lähenemine aitavad leida Sinu vajadustele parimad toimivad abivahendid ja õpetavad neid õigesti ja efektiivselt kasutama.

Saad teada, millist abivahendit Sa vajad, et tulla paremini toime töötamisega, õppimisega, liikumisega või igapäevategevustega ja oskad soovitatud abivahendit kasutada.

Saad teada, kuidas on võimalik taotleda tasuta töötamiseks vajalikku abivahendit Eesti Töötukassa kaudu ja Sotsiaalkindlustusameti kaudu õppimiseks või igapäevaelu tegevusteks vajalikku abivahendit soodustingimustel

Õige abivahend aitab ennetada terviseprobleemide tekkimist või süvenemist, vähendab piiranguid tööl, koolis, vabal ajal ja parandab elukvaliteeti.

Abivahendid tööealistele, lastele ja vanemaealistele

Abiavahendialane nõustamine sobib tööealistele inimestele, kellel esinevad probleemid kas töötamisel või tööle asumisel, mida saab lahendada või lihtsustada abivahendi kasutamisega.

Tööealistele inimestele, lastele ja vanemaealistele, kellel esineb probleeme õppimisel, liikumisel, igapäevategevustel, mida saab lahendada või lihtsustada abivahendi kasutamisega

Mõned näited abivahenditest, mille osas saate professionaalset nõustamist on: ortopeedilised sisetallad, ortopeedilised jalanõud, kompressioonsukad, korsetid, randmeortoosid, põlveortoosid, ergonoomilised seljatoed, ergonoomilised arvutihiired, seisumatid jne.

Abivahendi spetsialist aitab välja selgitada, proovida ja taodelda Teile sobiliku abivahendi

Vestlus tegevusterapeudiga, füsioterapeudiga või abivahendi spetsialistiga probleemse valdkonna ja tegevuse või tegevuste väljaselgitamiseks. Probleemse tegevuse või tegevuste vaatlus kas rehabilitatsiooniasutuses Activitas (kui on võimalik tegevust simuleerida) või Sinu ja tööandjaga eelnevalt kokkuleppel töökohas või eelnevalt kokkuleppel koolis, kodus või muus kohas, kus antud tegevust sooritad. Sobiliku abivahendi, mudeli ja suuruse leidmine rehabilitatsiooniasutuses Activitases või abivahendifirmas.

Kui tegemist on töötamiseks vajaliku abivahendiga, siis paralleelselt hindamise ja abivahendite proovimisega koostatakse spetsialisti poolt eksperthinnang, mis hiljem esitatakse Sulle ja Sinu Töötukassa juhtumikorraldajale, mis annab aluse Töötukassalt saada tasuta töötamiseks vajalik abivahend kasutada. Antud hinnangu esitamine ei taga veel abivahendi saamist, vaid annab soovitused Sinule sobiva abivahendi osas. Abivahendi tasuta kasutamise otsuse langetab Töötukassa. Täpsemalt loe siit: https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/tooks-vajalik-abivahend

Õppimiseks, liikumiseks (kui ei ole seotud töötamisega) ja igapäevategevusteks soodustingimustel sobiliku abivahendi saamise juhendamine Sotsiaalkindlustusameti kaudu. Täpsemalt loe siit: https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/abivahendid

Töötamiseks, igapäevaeluks vajalikke abivahendeid saab välja selgitada ka füsioteraapia ja tegevusteraapia teenusel. Suhtlemisega ja eneseväljendamisega vajalikke abivahendeid logopeedi teenusel. Nägemislangusest tulenevate piirangute vähendamiseks mõeldud abivahenditega saab tutvuda ja neid proovida lisaks kogemusnõustamise teenuse raames.

Parima tulemuse tagab professionaalne meeskond:

Tegevusterapeut

Tegevusterapeut

Teele Usk
Kõrgharidus tegevusteraapia erialal
Tegevusteraapia

Abivahenditealane nõustamine

Tööergonoomika

Toetatud töölerakendamine

Isikuandmete kaitse sotsiaalvaldkonnas

Alates 2014 aastast erialane töökogemus tegevusterapeudina nii laste kui täiskavsanutega
eesti keel
inglise keel
Füsioterapeut

Füsioterapeut

Liina Allik
Kõrgharidus füsioteraapia erialal (BSc ja MSc)
Füsioterapeudi kutsekvalifikatsioon, tase 7

Füsioteraapia

Abivahendialane nõustamine

Massaaž

Kinesioteipimine

Beebide ja väikelaste ujutamine

Alates 2015. aastast erialane töökogemus füsioterapeudina nii laste kui täiskasvanutega
eesti keel
inglise keel
Füsioterapeut

Füsioterapeut

Elin Suits
Kõrgharidus füsioteraapia erialal (BSc)
Kõrgharidus liikumis- ja sporditeaduste erialal (MSc)
Füsioterapeudi kutsekvalifikatsioon, tase 7
Personaaltreeneri kutse, EQF tase 4
Pilatese treeneri kutse, matipilatese I tase
Füsioteraapia, sh. neurofüsioteraapia täiskasvanutele ja lastele
Abivahendialane nõustamine
Massaaž
Kinesioteipimine
Beebide ja väikelaste ujutamine
Esmaabi
Alates 2002.a erialane töökogemus füsioterapeudina nii laste kui täiskasvanutega
Alates 2011.a kogemus Pilatese treenerina
eesti keel
inglise keel
vene keel
Tegevjuht

Tegevjuht

Kristi Rembel-Tõnisson
Kõrgharidus füsioteraapia erialal (BSc)
Kõrgharidus liikumis- ja sporditeaduste erialal (MSc)
Tööalase ja sotsiaalse rehabilitatsiooni korraldus Eestis

Tööalase rehabilitatsiooni juhtumikorraldajate koolitaja

Isikuandmete kaitse sotsiaalvaldkonnas

Rehabilitatsiooni-
programmide välja töötamine

Tööergonoomika

Füsioteraapia

Tegevusteraapia

Abivahendialane nõustamine

Alates 2007.a ettevõtte juhi ja rehabilitatsiooni-
meeskonna juhi kogemus

Alates 2004.a erialane töökogemus füsioterapeudina

Alates 2004.a erialane töökogemus tegevusterapeudina

Alates 2017 aastast töökogemus tööergonoomika valdkonnas

eesti keel
vene keel

Parima tulemuse tagab professionaalne meeskond:

Tegevusterapeut

teele-usk

Teele Usk
Haridus

Rakenduskõrgharidus tegevusteraapia erialal.

Koolitused

Istumisasendi hindamine ja ratastooli kohandamine, erinevate diagnoosidega laste taastusravi meetodid, käefunktsiooni hindamise test ARAT, käeroboti Armeo kasutamine, arvuti-ja kommunikatsiooniabivahendid ning spordialad liikumispuudega inimestele.

Kogemused

Erialase töö kogemust taastusravis ja rehabilitatsiooni meeskonnas üle kahe aasta. Töötanud põhiliselt neuroloogiliste ning ortopeediliste probleemidega laste kui ka täiskasvanutega.

Füsioterapeut

ajutine

Liina Allik
Haridus

Rakenduslik korgharidus füsioteraapia erialal. Magistrikraad füsioteraapia erialal omandamisel.

Koolitused

Läbinud kinesioteipimise koolituse.

Kogemused

Erialane töökogemus üle aasta. Omab praktilisi kogemusi erinevatest Eesti haiglatest ning töötamisel sportlastega. Rehabilitatsiooni kogemus laste ja täiskasvanutega. Valdab erinevaid massaažitehnikaid ning olemas regulaarne praktiline kogemus.

Abivahendi spetsialist

kristi_rembel_tonisson

Kristi Rembel-Tõnisson
Haridus

BA kraad füsioteraapia erialal, MA liikumis- ja sporditeaduste erialal.

Koolitused

Läbitud tegevusterapeudi assistendi, rehabilitatsioonimeeskonna spetsialisti, abivahendi spestialisti, täiskasvanute füsioteraapiaalased koolitused.

Kogemused

Rehabilitatsioonikogemus nii täiskasvanute kui ka lastega töötades füsioterapeudi ja tegevusterapeudina üle 10 aasta. Rehabilitatsioonimeeskonna juhtimise kogemus üle 7 aasta.

 • Kestus

  Esmasel kohtumisel tuleks arvestada ca 1 tunniga, kogu teenuse kestus ca 1-8 tundi.

 • Toimumispaik

  Activitas ruumides Vaksali 17a, Tartu 50410

 • Bussiga

  Meie läheduses liiguvad bussiliinid:1, 3, 9, 10, 25

 • Parkimine

  Tasuta parkimine Actvitase maja vastas olevas parklas, Vaksali ja Tiigi tn ääres 90 minutit tähistatult tasuta.

Hind

Tasuta

Kui laps või täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile ja soovitatud on füsioterapeudi individuaalteenust või füsioterapeudi pereteenust või tegevusterapeudi individuaalteenust või tegevusterapeudi pereteenust ja sotsiaaltöötaja individuaalteenust või sotsiaaltöötaja pereteenust, mille eesmärgiks on sobiliku abivahendi saamine ja kasutama õppimine. /loe täpsemalt/

Täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on füsioterapeudi individuaalteenuse või füsioterapeudi pereteenuse või tegevusterapeudi individuaalteenuse või tegevusterapeudi pereteenuse ja sotsiaaltöötaja individuaalteenuse või sotsiaaltöötaja pereteenuse vajalikkus, mille eesmärgiks on sobiliku abivahendi saamine ja kasutama õppimine. /loe täpsemalt/

Tasuliselt

Tasuliselt individuaalne hindamine ja nõustamine 50 eur/tund. Pere, tööandja või õpetaja abivahendialane nõustamine 50 eur/tund. Vajadusel lisandub sõidukulu inimese elu- või töökohta või õpikeskkonda 0,50 eur/km /loe täpsemalt/

Konsulteeri spetsialistiga

koos leiame lahendused

Küsi nõu / broneeri aeg

Helista

E-R 9.00-18.00

50 13 410