Tegevusteraapia on sobilik
Nii lastele kui täiskasvanutele, kellel esinevad probleemid igapäevaelus toimetulekuga (näiteks riietumisel, pesemisel, toidu valmistamisel, poes käimisel, mängulistel tegevustel).
Inimestele, kellel on häiritud käelised tegevused haiguse või trauma tagajärjel.
Inimestele, kellel on vähesed teadmised ergonoomikast, kelle töö ja/või igapäevased tegevused süvendavad füüsilisi terviseprobleeme.
Tegevusterapeut selgitab välja probleemid, püstitab eesmärgi, arendab tegevusi ja tegevuseelduseid, käelist võimekust, õpetab ergonoomikat
Esmalt toimub vestlus täiskasvanu või lapse ja tema vanemaga, et välja selgitada, millistes tegevusvaldkondades või käelistel tegevustel Teil probleemid esinevad. Seejärel hindab tegevusterapeut testide või konkreetsete tegevustega Teie tegevusvõimet, keskkonda (kodu, kool, töökoht) ja peenmotoorseid oskuseid. Koos tegevusterapeudiga püstitatakse eesmärk, mida tahetakse saavutada.
Eesmärgi saavutamiseks arendatakse tegevuseelduseid (oskuseid, mis on vajalikud eesmärgis püstitatud tegevuse sooritamiseks), harjutatakse igapäevaelu tegevusi või lastel mängulisi tegevusi, tutvustatakse ja õpetatakse kasutama vajalikke abivahendeid ning kohandatakse keskkonda (kodu, kooli või töökoha).
Arendatakse käelist võimekust nagu täpsus, osavus, jõud, vastupidavus, liikuvus jne.
Õpetatakse teoreetiliselt ja praktiliselt ergonoomika võtteid ja asendeid töö-, igapäevaelu tegevustel ja õppimisel, mis raskusi valmistavad. Viikase soovi ja vajaduse korral ergonoomika õppimine läbi Teie juures reaalsetel tegevustel kodus, tööl, koolis. Koostatakse kirjalikud juhised ergonoomika põhitõdede meeles pidamiseks.