Tegevusterapeut

Aitab lapsel või täiskasvanul igapäevategevustega (riietumisega, pesemisega, toidu valmistamisega, mänguliste tegevustega) kas iseseisvalt või vähesema abiga hakkama saada.

Tegevusterapeudi juhendamisel õpite tegema harjutusi käeliste probleemide lahendamiseks ja leevendamiseks.

Saate kirjalikult paberkandjal Teile tegevusteraapia käigus õpetatud harjutused koos piltide, kirjelduste ja korduste arvuga, et oleks lihstam kodus iseseisvalt jätkata harjutuste sooritamist.

Soovitab ja õpetab kasutama abivahendeid igapäevaeluks ja abivahendeid kätele.

Saate teoreetilised ja praktilised teadmised ergonoomikast.

Tegevusteraapia on sobilik

Nii lastele kui täiskasvanutele, kellel esinevad probleemid igapäevaelus toimetulekuga (näiteks riietumisel, pesemisel, toidu valmistamisel, poes käimisel, mängulistel tegevustel).

Inimestele, kellel on häiritud käelised tegevused haiguse või trauma tagajärjel.

Inimestele, kellel on vähesed teadmised ergonoomikast, kelle töö ja/või igapäevased tegevused süvendavad füüsilisi terviseprobleeme.

Tegevusterapeut selgitab välja probleemid, püstitab eesmärgi, arendab tegevusi ja tegevuseelduseid, käelist võimekust, õpetab ergonoomikat

Esmalt toimub vestlus täiskasvanu või lapse ja tema vanemaga, et välja selgitada, millistes tegevusvaldkondades või käelistel tegevustel Teil probleemid esinevad. Seejärel hindab tegevusterapeut testide või konkreetsete tegevustega Teie tegevusvõimet, keskkonda (kodu, kool, töökoht) ja peenmotoorseid oskuseid. Koos tegevusterapeudiga püstitatakse eesmärk, mida tahetakse saavutada.

Eesmärgi saavutamiseks arendatakse tegevuseelduseid (oskuseid, mis on vajalikud eesmärgis püstitatud tegevuse sooritamiseks), harjutatakse igapäevaelu tegevusi või lastel mängulisi tegevusi, tutvustatakse ja õpetatakse kasutama vajalikke abivahendeid ning kohandatakse keskkonda (kodu, kooli või töökoha).

Arendatakse käelist võimekust nagu täpsus, osavus, jõud, vastupidavus, liikuvus jne.

Õpetatakse teoreetiliselt ja praktiliselt ergonoomika võtteid ja asendeid töö-, igapäevaelu tegevustel ja õppimisel, mis raskusi valmistavad. Viikase soovi ja vajaduse korral ergonoomika õppimine läbi Teie juures reaalsetel tegevustel kodus, tööl, koolis. Koostatakse kirjalikud juhised ergonoomika põhitõdede meeles pidamiseks.

Spetsialist

Teele Usk

Tegevusterapeut

Kõrgharidus tegevusteraapia erialal

Tegevusteraapia
Abivahendialane nõustamine
Tööergonoomika
Toetatud töölerakendamine
Isikuandmete kaitse sotsiaalvaldkonnas

Alates 2014 aastast erialane töökogemus tegevusterapeudina nii laste kui täiskasvanutega

eesti keel
inglise keel

 • Kaugnõustamine

  Teenust saate vajadusel ka kaugnõustamisel telefoni ja Skype vms teel.

 • Toimumispaik

  Activitas ruumides Vaksali 17a, Tartu 50410. Kodus, koolis või töökohal.

 • Kestus

  1-2 tundi

 • Rongiga

  Asume rongijaama vahetus läheduses

 • Parkimine

  Tasuta parkimine Actvitase maja vastas olevas parklas, Vaksali ja Tiigi tn ääres 90 minutit tähistatult tasuta.

Hind

TASUTA

Teenus on tasuta, kui laps või täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile ja soovitatud on tegevusterapeudi individuaalteenust või tegevusterapeudi pereteenust või tegevusterapeudi grupiteenust. /loe täpsemalt/

Teenus on tasuta täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on tegevusterapeudi individuaalteenuse, tegevusterapeudi pereteenuse või tegevusterapeudi grupiteenuse vajalikkus. /loe täpsemalt/

TASULISELT

Individuaalne teraapia 50 eur/tund, perenõustamine 50 eur/tund ja tegevusteraapia grupis (3-6 inimest) 25 eur/tund. Eraldiseisvalt kirjaliku harjutusvara koostamine 50 eur/tund. Kui teenust on vajalik osutada töökohal, kodus, koolis, lisandub sõit 0,50 eur/km. /loe täpsemalt/

Konsulteeri spetsialistiga

koos leiame lahendused

Küsi nõu / broneeri aeg

Helista

E-R 9.00-18.00

50 13 410