Füsioteraapia basseinis

Kuna vesivõimlemise ajal on koormus liigestele minimaalne siis sobib füsioteraapia basseinis hästi liiges-, selja- ja kaelavaevuste leevendamiseks.

Organism põletab vees rohkem kaloreid kui sarnane töö treeningsaalis, mille tõttu on see efektiivne kaalu langetamisel.

Kuna vees on takistus suurem kui maismaal, saab vees efektiivselt arendada lihasjõudu. Vees harjutamine parandab painduvust ilma liigeseid koormamata, mis on tänuväärne omadus vanemaealistele

Füsioteraapia basseinis täiskasvanutele ja lastele

Mõeldud täiskasvanutele ja lastele (individuaalne treening), kellel esineb füüsiline terviseprobleem, mis takistab kas liikumist, igapäevaelu või töötamist. Eriti sobilik on vesivõimlemine liiges-, selja- ja kaelaprobleemide korral ning inimestele kellel esineb ülekaal.

Füsioterapeut tuvastab probleemid ja viib läbi füsioteraapia basseinis

Esimesel kohtumisel selgitatakse vestluse käigus välja Teie esmased probleemid ja takistused. Seejärel viib füsioterapeut läbi spetsiaalseid teste, mõõtmisi, et leida Teie probleemi põhjuseid.

Alates teisest kohtumisest hakatakse sooritama harjutusi vees. Vesivõimlemine algab soojendusega (5-7min), millele järgneb põhiosa kasutades erinevaid abivahendeid (20-25min), lõpeb lõdvestuse ja venitustega (5-10min).

2 basseini

Erineva suuruse, temperatuuri ja sügavusega basseinid. Väike bassein: suurus 8x25m, sügavus 60-90cm, vee temperatuur 30 kraadi. Suur bassein: suurus 25x50m, sügavus 1,2-1,8m, vee temperatuur 27,5-28 kraadi.

Spetsiaalne riietusruum abivajavale kliendile

Vajadusel saab kasutada väikest riietumise/pesemise ruumi, kuhu pääseb nii meeste kui naiste riideruumide poolt. See võimaldab abivajaval külastajal ja teisest soost abistajal kokku saada ja vajalikel protseduuridel abistada.

Tõstuk liikumisraskustega inimestele

Spetsiaalse basseinitõstuki kasutusvõimalus liikumisraskustega ja ratastooliga inimestele basseini pääsemiseks.

Piiramata veekeskuse kasutusaeg pärast teraapiat

Pärast teraapiat on võimalus kasutada ujulat ja sauna piiramatult.

Spetsialistid

Füsioterapeudid

elin_suits

Elin Suits

BA füsioteraapia erialal, MA liikumis-ja sporditeaduste erialal. Füsioterapeudi kutsetunnistus tase 7.

Läbitud rehabilitatsioonialased meeskonnakoolitused, täiendkoolitused laste- ja täiskasvanute füsioteraapias, sh insuldijärgse patsiendi rehabilitatsioon ja hemipleegilise lapse ravitaktikad NDT-Bobath kontseptsiooni alusel. Läbitud kinesioteipimise tasemekoolitused, olemas regulaarne praktiline kogemus. Lisaks valdab erinevaid massaažitehnikaid.

Omab matipilatese treeneri tunnistust ja 4 aastast treenerikogemust. Rehabilitatsiooni- ja taastusravikogemus nii laste kui täiskasvanutega töötades üle 13 aasta.

Liin_Lattik

Liina Lattik

Magistrikraad füsioteraapia erialal. Füsioterapeudi kutsekvalifikatsiooni 7 tase.

Läbinud kinesioteipimise koolituse.

Erialane töökogemus üle aasta. Omab praktilisi kogemusi erinevatest Eesti haiglatest ning töötamisel sportlastega. Rehabilitatsiooni kogemus laste ja täiskasvanutega. Valdab erinevaid massaažitehnikaid ning olemas regulaarne praktiline kogemus. Oskused ja kogemused värske operatsiooni järgse teraapia teostamiseks.

 • Toimumispaik

  Esmane kohtumine hindamiseks toimub Activitas ruumides Vaksali 17a, Tartu 50410, edasi toimuvad vesivõimlemised Aura veekeskuses Turu tn 10, Tartu (kesklinnas).

 • Kestvus

  Esmasel kohtumisel, probleemide välja selgitamiseks, tuleks arvestada 1 tunniga. Tunni pikkus vees 45 minutit.

 • Bussiga

  Activitase läheduses liiguvad bussiliinid: 1, 3, 5, 18, 19, 20, 22, 24.

 • Parkimine

  Tasuta parkimine Actvitase maja ees 2h.

Hind

Tasuta

Teenus on tasuta, kui laps või täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile ja soovitatud on füsioterapeudi individuaalteenust, füsioterapeudi grupiteenust või füsioterapeudi pereteenust. /loe täpsemalt/

Teenus on tasuta täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on füsioterapeudi indivdiuaalteenuse,füsioterapeudi pereteenuse või füsioterapeudi grupiteenuse vajalikkus. /loe täpsemalt/

Tasuliselt

Individuaalne treening 45 eur/kord, grupitreening (3-6 inimest) 20 eur/kord/inimene. Peretreening 45 eur/kord. /loe täpsemalt/

Konsulteeri spetsialistiga

koos leiame lahendused

Kirjuta meile probleemist

Helista

E-R 9.00-17.00

50 13 410