Kui suunamiskiri on aegunud?

Sageli jääb märkamata suunamiskirja saamisel eelviimasel lehel olev klauses REHABILITATSIOONITEENUSELE REGISTREERIDA 21 KALENDRIPÄEVA JOOKSUL. Juhtub ka, et seda lauset tõlgendatakse valesti.

Kuna ja kuidas registreerida?

Suunamiskirja kättesaamisel (tuleb postiga tähitud kirjana) tuleb 21 kalendripäeva jooksul võtta läbi telefoni ühendust enda poolt välja valitud rehabilitatsiooniasutusega (nimekiri asutustest on suunamiskirjaga kaasas) ja panna ennast järjekorda.

Sageli saavad inimesed sellest “21 päeva klauslist” aru, et nad peavad juba teenuseid saama selle aja vältel, nii see aga ei ole.

Mida teha, kui olete ületanud 21 kaledripäeva?

Kui Te ei ole ennast 21 kalendripäeva jooksul suunamiskirja kättesaamisest registreerinud, on suunamiskiri kehtetu. Selleks, et saada uus, kehtiv suunamiskiri, tuleb lisada aegunud suunamiskirjale vabas vormis seletuskiri, miks te ei saanud või ei teadnud registreerida ennast õigeaegselt ja viia see ise või postitada penioniametisse, mis aadressilt teile suunamiskiri oli saadetud.

Seejärel postitab penioniamet Teile uue, kehtiva suunamiskirja, millega saate ennast rehabilitatsiooniasutusse 21 kalendripäeva jooksu järjekorda registreerida.

Artikli autor: Kristi Rembel-Tõnisson

OÜ Activitas rehabilitatsioonimeeskonna juht