Rehabilitatsiooniteenustele või rehabilitatsiooniplaani koostamisele registreerimiseks on vaja eelnevalt suunamiskirja kohalikust pensioniametist (Lõuna-Eesti piirkonna pensioniamet asub aadressil Põllu 1A Tartu).

Mis selleks teha?

1. Täida teenusetaotlus ise (Teenusetaotlus näidis)

2. Lisa avaldusele kaasa passi või ID kaardi koopia.

3. Postita avalud pensioniametile: Lõuna Pensioniamet Tartu büroo Põllu 1A Tartu 50303

või

1. Võta kaasa ID kaart või pass ja mine pensioniametisse (Põllu 1A, Tartu) ning täida kohapeal vormikohane taotlus.

Edasi peate ootama suunamiskirja pensioniametilt, mis tuleb postiga. Kui see on käes, siis peate 21 päeva jooksul registreerima ennast läbi telefoni teie poolt valitud rehabilitatsiooniasutusse järjekorda (nimekiri asutustest on suunamiskirjaga kaasas).

Kui soovite suunamiskirja plaanile või teenustele, siis mõlema taotlemiseks on üks ja seesama teenusetaotlus.

Autor: Kristi Rembel OÜ Activitas rehabilitatsioonimeeskonna juht

Massaaži toime

Läbi massaaži on võimalik mõjutada nii füüsilist kui vaimset tervist. Massaaž lõdvestab valulikke ja pinges lihaseid, kiirendab ainevahetust, aktiveerib lümfiringet, puhastab organismi jääkainetest, parandab verervarustust, toimib lõõgastavalt vaimse ülepinge korral, massaažikuuri järgselt suureneb organismi vastupanuvõime haigustele.

Mitu korda massaažis käia?

Siin ei ole olemas rusikareeglit, sest iga inimene on oma probleemidega ainulaadne ja raske on üldse mingeid numbreid välja tuua. Kuid oma kogemuse põhjal võin öelda, et kui klient pöördub juba kaebustega (valu, lihaspinged), siis on minimaalne kordade arv massažis käia 5 korda, järjesti, kestvusega vähemalt 1 tund, alles selle 5 korra järgselt toimub süptomite taandumine. Kui on tegemist aga alaägedate probleemidega, siis piisab 1 kord nädalas käimisest. Eelpoolmainitud numbrid on vaid minu kogemuse põhjal tähelepanekud.

Maksimumi võtmine massaažist.

Oluline on dialoog massööriga – millised on Teie kaebused, terviseprobleemid (teatud haiguste, seisundite korral on massaaž vastunäidustatud; vastunäidustusi saad vaadata ka meie kodulehelt massži alt) varasem kogemus massaažiga, kui on. Massaažilaual lebades püüda maksimaalset lõõgastuda, kui on ebamugav, öelda massöörile, et Teie asendit paremaks korrigeerida. Massaaži ajal öelda, millised on rohkem valulikud punktid. Massöör ei tohi kindlasti Teile haiget teha – väljakannatamatu valu ei tohi olla!

Õnnestunud massaaži aluseks on koostöö ja usaldus.

Autor: Madis Rembel OÜ Activitas massöör